DUBROVNIK - TIVAT 2 NETE/3 DITE

Çmimi: 
119 Euro

DUBROVNIK - TIVAT, 3 DITË €119

DUBROVNIK - KOTORR - tivat - budva

 

► JANAR: 19-21, 26-28.

► SHKURT: 2-4, 9-11, 16-18.

 

HOTEL ADRIA (ME PISHINE) 119 Euro/personi HB

HOTEL LERO (NE QENDER TE DUBROVNIKUT) 119 Euro/personi HB

 

► MARS: 1-3, 8-10, 15-17, 22-24, 30-01 Prill.

► PRILL: 5-7, 12-14, 19-21, 26-28.

 

HOTEL ADRIA (ME PISHINE) 129 Euro/personi HB

HOTEL LERO (NE QENDER TE DUBROVNIKUT) 129 Euro/personi HB

Day 1: TIRANE – DUBROVNIK

 

► Nisja nga Tirana në orën 06:00.
► Nisja nga Durresi ne oren 5:20. (Pagesë extra 5 euro/personi)
(Per realizimin e transfertave nga Durresi duhet minimalisht 9 persona pjesemarres)
 

Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin.
I drejtohemi më pas Ishullit të Shën Stefanit ku do të kryejmë një ndalesë të shkurtër panoramike. Vizita e rradhës do të jetë qyteti i Kotorrit i cilesuar si nje nga qytetet me te bukura ne Malin e Zi. Ne Kotor do te vizitojme Qytetin e Vjeter, Portin e Jahteve, Gjirin e Kotorit (Opsionale shetitje me anije ne Gjirin e Kotorit 6 euro/personi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Kotor (individuale). Nisemi drejt Dubrovnikut ku do te kryejme dhe akomodimin ne hotel. Pasdite e lire prane ambienteve te hotelit ku mund te shfrytezojme facilitetet e hotelit. Darka ne hotel.

Day 2: DUBROVNIK

Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt qytetit te vjeter te DUBROVNIKUT.Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.  Pas vizites se qytetit te Dubrovnikut kthehemi ne hotel. Darka dhe Akomodimi ne hotel.

Day 3: TIVAT - BUDVA - TIRANE

 

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Tivat i cili eshte nje nder qytetet bregdetare me terheqes, vazhdojme drejt Porto Montenegro, një nga vendet më luksoze të Malit të Zi.  Me pas i drejtohemi qytetit te Budves, vizitojme qytetin e vjeter te Budvas dhe kohe e lire. Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirit Shqiptar. Mberritja ne Tirane ne mbremje rreth ores 20:00.

Fundi i sherbimit tone!

 

Duhet te keni me vete:

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

SUGJERIM: NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

 

Për të udhëtuar nga Shqipëria drejt Kroacise, duhet të posedoni:

Pasaporte Biometrike e cila duhet te kete vlefshmeri 3 muaj nga momenti i daljes nga Kroacia.

 

POLITIKAT E FEMIJEVE:
Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
• 0-2.99 VJEC FALAS
• 3-11.99 VJEC 50% ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

SHENIM

► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA 75% .
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR, DHE ANASJELLTAS.
► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.
► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

 CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 5 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
 
TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

 

 

Perfshihen ne cmim:

Akomodim në hotel

Guida shoqëruese gjatë udhëtimit

Mëngjesi dhe darka

Perdorimi i pishines dimerore per hotel Adria

Transporti me automjet komod

Nuk perfshihen ne cmim:

Biletat e hyrjes nëpër muze

Shëtitja me anije në Kotor 6 Euro/person

Siguracioni i shëndetit në udhëtim

Taksa e qytetit të Kotorrit 1 EUR/person

Taksa Lokale ( 2 Euro / Personi ne nate )