PARIS ME AVION, 3 NETE / 4 DITË

Çmimi: 
399 Euro

PARIS ME AVION, 4 DITË €399

- 8-11 Mars,  4 ditë €399

- 29 Mars - 1 Prill,  4 ditë €439

Itinerari i fluturimeve:

Nisja: Tirane 12:30 - 15:30 Paris.

Kthimi: Paris 16:05 - 18:40 Tirane.

Day 1: DITA E PARË :

 

Takimi me shoqëruesin e grupit 2 orë përpara fluturimit. Udhëtimi me avion direkt Tiranë - Paris. Nisja në orën 12:30. Mbërritja në aeroportin Beauvais të Parisit në orën 15:30. Pas proçedurave aeroportuale, nisemi drejt qytetit të Parisit ku do te vizitojmë Harkun e Triumfit, Sheshin Trokadero si dhe Bulevardi Champs Elysees. Pas këtyre vizitave, transferimi për në hotel. Sistemimi dhe fjetje në hotel.

Day 2: DITA E DYTË :

Mëngjesi në hotel. Paradite do të bëjmë vizitë panoramike të Parisit ku do të shikohen Opera de Garnier, Sheshi Place Vendome, Bulevardi i madh, si dhe Sheshi i Bastijës. Do të  vizitojmë  La Defence, si dhe Sheshi Place de la Concorde, Kopshtet Tyleri.Do të kalojmë nga Rue de Rivoli edhe do vizitojmë Bashkinë e Parisit si dhe Katedralen e Notre Dame. Do të vazhdojmë vizitën në Muzeum e Luvrit. Kthimi dhe akomodimi në hotel

Day 3: DITA E TRETË :

Mëngjesi në hotel. Gjatë ditës, do të jetë vizita në Chateau de Versailles. Gjatë drekës do do vizitohen Pallati i Luxemburgut, Tour de Montparnasse si dhe Bazilika e Sacre Coeur. Në pasdite, shëtitje me anije në lumin e Senës. Kthimi dhe akomodimi në hotel.

Qëndrimi do të jetë i lire për të gjithë personat që dëshirojnë të qëndrojnë përsëri në qendër të Parisit, të cilët mund të përdorin transportin publik me sugjerimin e guidës sonë.

Day 4: DITA E KATËRT :

Mëngjesi në hotel. Pas mëngjesit do të bëjmë një vizitë të shkurtër në librarinë e Shekspirit si dhe kafenenë e Ismail Kadaresë.
Fluturimi direkt Paris - Tiranë. Nisja në orën 16:05 Mbërritja në Tiranë në orën 18:40. Fundi i sherbimit tone.

Perfshihet ne cmim:

-Akomodimi në hotel 3* ose 4*

-Bagazhe dore me përmasa deri në 40x30x20cm

-Bileta e avionit vajtje – ardhje.

-Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.

-Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit

-Transfertat dhe shëtitjet me autobus.

Nuk Perfshihet ne cmim:

-Hyrjet në monumente dhe muzeume.

-Darka

-Dreka

-Gjithcka e papërmendur me sipër.

-LUNDRIM ME ANIJE

-Siguracioni i shëndetit në udhëtim

 

Hyrjet opsionale janë si më poshtë:

1. Kulla Eiffel, 30 EUR personi

2. Muzeu i Luvrit, 30 EUR personi

3. Shetitje ne Lumin Seine, 20 EUR per person,

4. Chateau de Versailles, 25 EUR per person

Informacione të rëndësishme:

 

-AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELIT KU AKOMODOHENI!

-NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR!

-PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES!

-FEMIJA, I CILI DUHET TE JETE NGA MOSHA 2 - 9.99 VJEC, DO T'I APLIKOHET NJE ULJE PREJ 20 EUR NGA CMIMI PER TE RRITUR!

-PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME!

-AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE!

-AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ!

-NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR!

-PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME ORARET E FLUTURIMIT QE MUND TE KRYHEN NGA KOMPANIA AJRORE JU DO TE NJOFTOHENI NE KOHE REALE.

-PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 6 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE NISENI NE UDHETIM!

-CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.

PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

 

SUGJERIM:

NËSE NGELENI TË KËNAQUR NGA SHËRBIMI I GUIDËS NË BAZË TË MUNDËSIVE TUAJA MUND TË VENDOSNI NJË SHUMË MINIMALE SI BAKSHISH PËR VLERËSIMIN E STAFIT TONË!