PLAZH NE SARANDE - KSAMIL 5 DITE 140 EUR

Çmimi: 
140 Euro

PLAZHET QE VIZITOJME
- Mango (Sarande)
- La Cueva (Sarande – Ksamil)
-lundrim me traget dhe plazh ne Krorzes dhe Roidhes + vizite panoramike ne Gjirin e Qefalit dhe Kakomes
- Tre ishujt (Ksamil)
- Pulebardha (Ksamil)
- Gjithashtu vizite turistike ne Butrint, Syri Kalter (Delvine), Gjirokaster,

-Akomodimi ne hotel sipas perzgjedhjes tuaj
Hotel VELI 3 Yje (Sarande qytet, 10 min larg plazhit ne kembe)
Hotel PINI 3 Yje Superior (Sarande, buze plazhit ne bulevardin kryesor te qytetit)
-MENGJESI DHE DARKA
-Lundrim me Traget dhe plazh ne Krorzes dhe Roidhes + vizite panoramike ne Kepin e Qefalit dhe Gjiri Kakomes


-KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME 
-Hoteli Veli 3 Yje (Sarande qytet)
Nisje 20 KORRIK – 5 Dite PLAZH – CMIMI €155
Nisje 27 KORRIK – 5 Dite PLAZH – CMIMI €155
Nisje 3 GUSHT – 5 Dite PLAZH – CMIMI €170
Nisje 10 GUSHT – 5 Dite PLAZH – CMIMI €170
Nisje 17 GUSHT – 5 Dite PLAZH – CMIMI €170
Nisje 24 GUSHT – 5 Dite PLAZH – CMIMI €170

-Hoteli Pini 3 Yje Superior (Sarande, buze plazhit, ne bulevardin kryesor te qytetit)

Nisje 20 KORRIK – 5 Dite PLAZH – CMIMI €185
Nisje 27 KORRIK – 5 Dite PLAZH – CMIMI €185
Nisje 3 GUSHT – 5 Dite PLAZH – CMIMI €195
Nisje 10 GUSHT – 5 Dite PLAZH – CMIMI €195
Nisje 17 GUSHT – 5 Dite PLAZH – CMIMI €195
Nisje 24 GUSHT – 5 Dite PLAZH – CMIMI €195

-Itinirari i detajuar i udhetimit

DITA 1: Plazh ne Sarande
*Nisja ne mengjes pas prezantimit me guiden ne drejtim te Sarandes
*Destinacioni i pare qe vizitojme eshte qyteti i gurte i Gjirokastres, ku do te konsumojme edhe mengjesit. Pas mengjesit, vizitojme pazarin e vjeter te Gjirokastres.
*Vazhdimi udhetimit per ne Sarande ku ndalesa e radhes do te jete ne parkun natyror “Syri i Kalter”, per te vizituar kete mrekulli te natyres.
*Mberritja ne Sarande dhe akomodimi ne hotelin e perzgjedhur nga ju.
*Pas akomodimit kohe e lire per te shfrytezuar plazhin prane hotelit
Darka ne restorantin e hotelit e shtruar bufe
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit, sidomos bulevardin kryesor te qytetit buze detit ku jane te pozicionuar te shumica lokaleve, clubet dhe Lounge-t e Sarandes.

DITA 2: Plazh ne Ksamil (plazhi 3 ishujt Ksamil)
*Pas mengjesit ne hotel, transferohemi ne Ksamil ku kemi perzgjedhur plazhin 3 Ishujt, nje nder plazhet me piktoresk te Ksamilut
Kohe e lire per plazh deri pasdite
Sipas deshires se grupit mund te vizitojme pasdite parkun arkeologjik te Butrintit.
Kthimi ne mbremje ne hotel. Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit, sidomos bulevardin kryesor te qytetit buze detit ku jane te pozicionuar te shumica lokaleve, clubet dhe Lounge-t e Sarandes.

DITA 3: Lundrim me traget dhe plazh ne Krorzes, Rojdhese, Kakome dhe Kepin e Qefalit
*Pas mengjesit ne hotel, nga porti i qytetit do te nisim aventuren tone blu ku do te lundrojme me anije drejt plazheve te virgjer si Kakome, Krorzes dhe Roidhes
*Nisja e aventures tone blu me anije do te filloje ne 10.00. Anija eshte 24m e gjate dhe me dy kate, kjo hapësire i jep mundesine qe te plotesoje te gjitha kushtet e nevojshme per te bere nje lundrim komod dhe te kendshem. Ne bordin e saj ju mund te degjoni muzike dhe te shijoni pije te ndryshme duke pare peisazhin e bukur te bregdetit jonian.
Gjate turit do te behen tre ndalesa, ky ndalesa e para eshte vizite panorameske qe zgjat 10-15 minuta  ne Kepin e Qefalit, dhe per te  vazhduar me pas me shetitje duke lundruar pergjate bregut ku mund te shikoni edhe Gjirin e Kakomese.
Ndalesa e radhes do jete ne plazhin e Krorzes per te bere not dhe plazh ne kete gji te mrekullueshem. Rreth ore 13.00 do te shtrohet dreka per te gjithe ata qe kane rezervuar paketen me dreke.
Rreth ores 14.00 behet nisja per ndalesen e radhes ne plazhin e Roidhese, ku perseri do te bejme nje ndalese per not dhe plazh.
Rreth ores 16.00 behet nisja per ne Sarande dhe ne oren 17.00 eshte mbritja ne portin e qytetit.
(Ky lundrim i mrekulleshem organizohet ne 2 paketa:
Paketa 20 euro qe perfshin lundrimin + 1 pije gjate turit
Paketa 35 euro qe perfshin lundrimin + dreken + 1 pije gjate turit)
——————–
*Personat qe nuk do te deshirojne te ndiekin lundrimin me anijme mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit
——————–
*Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.

Dita 4: Plazh ne La Cueva
*Pas mengjesit ne hotel, transferohemi ne plazhin La Cueva
Kohe e lire per plazh deri pasdite
Kthimi ne mbremje ne hotel. Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.

Dita 5: Plazh
*Pas mengjesit ne hotel, transferohemi ne Ksamil per plazh ose Sarande
Qendrimi per plazh deri ne oren 14:00. Dreka ne Sarande.
*Pas dreke nisja per ne Tirane. Ndalesa per kafe rruges ne Tepelene dhe Lushnje per pushime
Kthimi ne Tirane ne darke

-Duhet të dini se
——————————————————
– Ne cmim përfshihen:

1. Akomodimi per Kater nete ne Hotelin e perzgjedhur nga ju ne Sarande
A. Hotel VELI 3 Yje ne Sarande (10 min larg plazhit ne kembe)
B. Hotel PINI 3 Yje Superior ne Sarande (buze plazhit ne bulevardin kryesor te qytetit)
2. Transporti vajtije – ardhje Tirane – Sarande – Tirane
3. Transfertat hotel – plazh – hotel dhe shetitjes sipas pogramit Ksamil
4. Kater Mengjese te shtruar ne restorantin e hotelit
5. Kater Darka te shtruar ne restorantin e hotelit
6. Shoqerues shqiptar gjate udhetimit dhe plazhet qe do te vizitojme

——————————————————
Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotelin e perzgjedhur nga ju ne Sarande
-Hotel VELI 3 Yje (Sarande qytet, 10 min larg plazhit ne kembe)
-Hotel PINI 3 Yje Superior (Sarande, buze plazhit ne bulevardin kryesor te qytetit)

——————————————————
Nisja do të bëhet në orën 4:00 të mengjesit nga Tirana (sheshi piazza, mbrapa muzeut kombetar)
Nisja do të bëhet në orën 4:30 të mengjesit nga Durresi (stacioni Trenit)

——————————————————
-Ne cmim nuk perfshihet
1) Drekat gjate  diteve te udhetimit
2) Shezlonet e plazhit
3) Bileta e anijes per lundrimin ne plazhet Krozes, Kakomes dhe Rojdhese

——————————————————–
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me dy ose tre te rritur
-Femijet deri ne moshen 6 vjec paguajne 50% me pak
-Femijet deri ne moshen 12 vjec paguajne 30% me pak

——————————————————–
 Njoftim :
Ne baze te kritereve te vendosura deri tani  per mbrojtjen  ndaj  virusit Covid19 dhe parandalimin e tij  klienti duhet  :
– Te kete maska mbrojtese  per  fytyren .
– Doreza mbrojtese per duart .
– Duhet te dezinfektoje duart ne cdo hyrje dhe dalje nga autobusi.
– Duhet te mase temperaturen cdo fillim udhetimit para se te hyje ne automjet.
– Te ruaj distancen  1.5 m ndaj stafit apo klienteve  te tjere gjate hipjes apo zbritjes ne autobus  .
– Sugjerohet qe ulja ne sedilje te behet afer e afer vetem ne rast kur personat jane nga nje familje .
– Te njoftoje  ne kohe reale stafin e kompanise ne momentin qe do te ndieje simptomat  si , lodhje fizike , temperature , kolle e thate , veshtiresi ne frymemarrje , dhimbje ne kraharor , dhimbje trupi , rrufë , fyt i thate , diarre , konfuzion .
( Per cdo informacion te ri  ne vazhdim qe organet qeveritare do te vendosin per masat mbrojtese  nga covid19  klienti do te njoftohet  ne kohe .)