RUGOVE – PEJE – PRISHTINE – UJEVARA DRINIT 2 DITE

Çmimi: 
59 Euro

VIZITOJME:
-Manastiri Shen Stefanit
-Ujevara e Drinit te Bardhe
-Peje
-Gryka e Rugoves
-Prishtine
-Drilon

Akomodim ne hotel DUKAGJINI 5 Yje ne qender te Pejes

 

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME

MUAJI TETOR
Nisje  10, 17, 24, TETOR — 2 Dite Udhetim – Cmimi €59

DITA E PARE:

Nisja ne mengjes ne oren 6:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar) drejt Kosoves.
Gjate udhetimin per ne Gryken e Rugoves, destinacioni i pare qe do te vizitojme do te jete  “Manastiri Decanit”.
I ndodhur vetem 30 km larg Pejes, manastiri 800 vjecar permban ne brendesi te tij legjenden unikale te “Shen Stefanit”, qe e shenderron vizitimin e Manastirit ne nje eksperience te paharruar.
Vazhdomi udhetimit per ne Gryken Rugoves, Ndalese ne pika panoramike gjate pershkrimit te Rugoves per fotografi. Per te apasionuarit pas sporteve, mundesi per te flutuar me Zip Line ne Rugove (extra pagese 10 per Zip Line).
Kthimi ne Peje kur perpara se te akomodohemi ne hotel do te vizitojme edhe patriakalen e Pejes.
Akomodimi ne hotel Dukagjini 5 Yje ne qender te Pejes
Pasdita kohe e lire per te pushuar, ku mund te shfrytezoni pishinen e dimerore, jakuzi suana dhe banjo Turke.
Vizite e qytetit te Pejes me pas ne shoqerine e guides ne mbremje.
Darka ne restorantin e hotelit

 

DITA E DYTE: 
Pas mengjesit ne hotel, udhetojme drejt parkut te Radacit per te vizituar Ujevaren e Drinit te Bardhe (nga ku buron lumi Drini i Bardhe), dhe shpellen e Radacit ose sic njihet ndryshe shpella "Bukuroshja e Fjetur".
Pas vizitave, ne natyren e parkut buze lumit Drin shijojme edhe kafen e paradites.
Vazhdimi udhetimit me pas per ne Prishtine. Vizite e kryeqytetit si sheshi New Born, bulevardi Ibrahim Rugova, etj.
Kohe e lire per shopping dhe per te konsumuar dreken
Pas vizites ne Prishtine nisja per Tirane.
Ndalesa rruges per kafe dhe mberritja ne Tirane dhe Durres ne mbremje.

-Duhet të dini se:

——————————————————-
Akomodimi:
Do të bëhet në hotel Dukagjini 5 Yje ne qender te Pejes
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
- Durres në orën 5:00 të mengjesit nga pallati sportit
- Tirane ne oren 6:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Rrobat e plazhit per perdorimin e qendres SPA te hotelit

——————————————————-
SHENIME
- Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
- Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
- Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
- Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
-Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

Ne cmim per person përfshihen:
1. Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2. Akomodimin ne hotel DUKAGJINI 5 Yje per 1 nate
3. Darka e dites se pare ne restorantin e hotelit
4. Mengjesi i dites se dyte ne restorantin e hotelit
5. Perdorimi i Pishines dimerore, Jakuzi, Sauna, Hamam
6. Guida (shoqeruesi) gjate vendeve qe do te vizitojme

Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Biletat e hyrjes ne muze, shpella, zip line.