SARAJEVË, 3 DITE

Çmimi: 
129 Euro

SARAJEVË, 3 DITE €129

MOSTAR - SARAJEVE - MEDJUGORE - UJEVARA KRAVICA

*HOTEL HOLLYWOOD 4* 129 euro/personi Mengjes+Darke ( PISHINE OLIMPIKE ).

MBREMJE FESTIVE ME MUZIKE LIVE.

MARS: 8-10, 30-01 PRILL.

Programi I plote:

Dita e pare:

-Nisja nga Tirana ne oren 05:00 .

Kryerja e procedurave kufitare. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq. Me pas nisemi drejt Mostarit  ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralene e Betonte te Mostarit (e vetmja ne bote). Pas perfundimit te vizites ne Mostar. Nisja per ne Sarajeve. Akomodimi dhe darka ne Hotel.

Dita e dyte

Konsumimi i Mengjesit. Fillojme vizitat ne oborrin dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves. ( pagese extra 1 euro). Nisemi per vizitat ne Bashqarshi, Xhamite dhe Kishat e Sarajeves, qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes. Ne marreveshje me grupin mund te organizohet shopping ne qendrat e medha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT. Kohe e lire dhe konsumimi i drekes ne nje nga lokalet e qendres se qytetit. Kthimi ne hotel dhe shfrytezimi i ambienteve te hotelit. ( pishina olimpike e mbyllur banja turke xhakuzi etj. )

Mbremje festive me muzike gjate konsumimit te darkes.

Dita e trete

Pas mengjesit nisja per ne Medjugorje ose vendi I Gospa Mira (Zonja e Paqes) ku do te vizitojme Katedralen e Shenjte dhe shijojme bukurite e ketij vendi te bekuar. Nisemi per ne ujevaren Kravica.

Pasi te kemi shijuar bukurite e ujevares nisemi drejt Tiranes me ndalesa te shkurtra gjate rruges.

Perfshihen ne cmim:

-Akomodimi në hotel me 4*

-MBREMJE ME MUZIKE LIVE DITEN E DYTE

-Mëngjesi dhe darka

-Përdorimi i pishinës dimërore, SPA

-Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit

-Transporti me automjet komod

Nuk perfshihen ne cmim:

-Bileta e hyrjes në Ujëvaren Kravica. extra 10 euro

-Dreka

-Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet

-HYRJA NE VRELA BOSNE ( EXTRA 1 EURO )

-Siguracioni i shëndetit në udhëtim

-Taksa e hyrjes ne Bosnje 3 euro/personi

-Taksa lokale 2 EURO për person/natë

 

Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE.

 POLITIKAT E FEMIJEVE

 

• 0- 2.99 VJEC JANË FALAS

• 3- 11.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, 50% zbritje

• 12  VJEC  DHE SIPER PAGUAN SI I RRITUR

Shenim

►Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra 75% te cmimit.

►Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.

►Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 7 dite para nisjes .

► Ne rast anullimi te udhetimit klienti njoftohet 2-3 dite para

► Per realizimin e ketij udhetimi numri minimal i pjesmarresve eshte 30.

►Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

►Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

►Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar .

►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 5 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.