SARAJEVE - MOSTAR - MEDJUGORE nisje 6 Mars

Çmimi: 
99 Euro

itinerari i detajuar udhetimit


Dita Pare: MOSTAR – SARAJEVE
-Nisja nga Tirana ne oren 5:00. Kryerja e procedurave kufitare te Hani Hotit. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq.
-Pas ketij pushimit vazhdimi udhetimit per ne Mostar ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralene e Betonte te Mostarit ( e vetmja ne bote).
-Pas perfundimit te vizites ne Mostar , nisja per ne Sarajeve. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.
Kohe e lire per te shfrytezuar facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur(duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.
-Darka do te shtrohet ne restorantin e hotelit

Dita Dyte: SARAJEVE
-Pas mengjesit ne hotel vizitojme qytetin e Sarajeves.
Turi fillon me viziten ne oborrin e familjes Mbreterore te Hasburgve ne Ilizha dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves.( pagese extra 1 euro) .
Nisemi me per vizitat ne Bashqarshi,Xhamite dhe Kishat e Sarajeves,qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes.
-Ne marreveshje me grupin mund te organizohet shopping ne qendrat e medha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT.
Kohe e lire dhe konsumimi i drekes ne nje nga lokalet e qendres se qytetit.
-Vazhdimi i turit me vizite ne Parkun e Madh te Ilidzes, ne Pedonalen Velika Aleja, Ish Rezidencat e Arkidukeve Austriake
Kthimi ne hotel facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur(duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.
-Kthimi ne hotel. Dakra ne Resotrantin e hotelit  e cila do jete e organizuar me Muzike Live dhe piste vallzimi.

Dita Trete: MEDJUGORE – UJEVARAT E KRAVICES
-Pas mengjesit ne hotel nisja per ne Tirane.
-Ne rrugen e kthimit do te ndalojme ne Megjugorje ose vendi I Gospa Mira ( Zonja e Paqes) ku do te vizitojme Katedralen e Shenjte dhe shijojme bukurite e ketij vendi te bekuar.
-Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.
-Pas perfundimit te vizitave, nisja per ne Tirane.
Gjate rruges pushime te shkurtera kafeje.
Mberritja ne Tirane ne oret e vona te darkes dhe fundi i sherbimeve tona.

 

Duhet të dini se
————————————————————
Ne cmimin per person perfshihet:
1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi ne Hotel Hollywood 4 Yje ne Sarajeve per 2 nete qendrimi.
3)  2 Mengjese dhe 2 Darka ne restorantin e hotelit
4) Darke e dites se dyte festive me Muzke Live
5) Perdorimi i pishines dimerore, sauna, palester
6) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme
7) Taksat Turistike

————————————————————
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me 2 te rritur ose 3 te rritur

0 –  1.99 vjec paguan 30€
2– 11.99 vjec paguan 79€

————————————————————

Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel & Spa Hollywood 4Yje ne qytetin e Sarajeves

————————————————————
Nisja nga Tirane do të bëhet ne oren 5:00 nga sheshi Piazza (mbrapa muzeut kombetar)

————————————————————
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Pashaporta ose Karta ID per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ose karta ID) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Rrobat e banjos per perdorimin e SPA se hotelit si pishinen olimpike, sauna, etj

————————————————————
Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate diteve te udhetimit
2) Hyrjet neper muzete, kalate, parke arkeologjike dhe natyrore.

————————————————————
SHENIME

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte.
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte