SELANIK, 3 DITE €129

Çmimi: 
129 Euro

SELANIK, 3 DITE €129

►MARS: 8-10,  30-1 PRILL €129 / personi.

HOTEL  3* me mengjes

Programi I plote:

DITA E PARE

- Nisja nga Tirana në orën 5:00

- Nisja nga Elbasani në orën 05:30

- Nisja nga Durrësi në orën 04:20  (Pagesë extra 5 euro/personi)

Pushime gjate rruges. Akomodimi ne hotel.

Pasdite shetitje ne qender te qytetit per te vizituar Kullen e Bardhe, Sheshin Aristotel, Rotonda dhe

Dita e Dyte:

Mengjesi ne hotel. Fillojne vizitat e atraksioneve kryesore te Selanikut, nje qytet qe daton qe ne vitin 315 para Krishtit dhe qe ka marre emrin nga motra e Aleksandrit te Madh. Vizitohen Sheshi Aristotelus, Kisha e Sh. Dhimitrit dhe Forumi Romak qe ne shekulline dyte pas Krishtit, Harku i Galerios i cili ka qene Perandor deri ne 311 si dhe Mausoleumi i tij, zona Tsimiski dhe Kulla e Bardhë ku keni mundesine te shijoni kafen tuaj buze detit ose ne nje prej anijeve qe vozisin pergjate bregdetit me pamje nga gjithe qyteti. Pasditja per Shopping ne nje nga qendrat tregetare me te medha, Cosmos. Darka opsionale ne nje nga tavernat ne zonat me te frekuentuara ne Selanik.

Dita e Trete:

Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalesë ne qytetin Kastoria i cili shtrihet ne brigjet e liqenit Orestiadha dhe qe dallohet per kishat Bizantine si edhe per prodhimet e lekures te cilat mund ti gjeni ne dyqanet e ndryshme brenda ne qytet. Ndalese per rreth 2 ore ne qytet per te shijuar kafe buze liqenit. Vazhdon udhetimi drejt kufirit te Kapshtices dhe drejt Pogradecit ku mund te qendroni per te shijuar dreken. Nisja dhe mbrritja në Tirane ne mbremje.

Perfshihen ne cmim:

-Akomodimi në hotel 3* ose 4*

-Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.

-Shoqërues shqiptar

-Transporti me automjet komod

Nuk perfshihen ne cmim:

-Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet

-Siguracioni i shëndetit në udhëtim

-Taksa lokale 2 EURO për person/natë

SUGJERIM : NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT , NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS

• 3-5.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE ( akomodim me dy te rritur )

• MBI 6 VJEC PAGESE E PLOTE

SHENIM

► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA .

► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE

► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.

► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

► CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA 10 EURO/PERSON NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.

►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)