Theth, cdo te premte, 3 Dite €89

Çmimi: 
89 Euro

 

Programi 3 ditor, €89/person, nisje cdo te premte pasdite.

Dita 1: Tiranë – Shkodër – Theth
– Nisja nga Tirana në orën 17:00 tek Liceu Artistik “Jordan Misja"
– Ndalesë për kafe në Shkodër;
– Akomodimi në Theth në bujtina;
– Darka.

Dita 2: Vaskat e Gurit – Syri i Kaltër – Kanioni i Grunasit
– Mengjesi në fshat;
– Nisja për guidë – Kanioni, Vaskat e Gurit, Syri i Kaltër;
– Kthimi për në fshat;
– Kohë e lirë për drekë;
– Darka (mish qingji ne hell);
– Animacione dhe zjarr, vere, kenge.

Dita 3: Kulla e Ngujimit – Ujvara e Grunasit – Mrizi i Zanave – Tiranë
– Mëngjesi në bujtine
– Vizite tek Kisha e fshatit;
– Vizitë tek Ujvara e Thethit;
– Vizitë tek Kulla e Ngujimit;
– Nisja për ne Shkodër;
– Dreka tek Mirizi i Zanave (opsionale);
– Kthimi në Tiranë.

Çmimi është 89 euro/person perfshin:
1. Transporti gjate gjithe turit;
2. Fjetja ne bujtine per 2 nete ne Theth;
4. 2 Darka, ajo e te premtes dhe ajo e te shtunes;
5. Trasnporti Theth – Nderlysa;
6. 2 Mengjese (Mengjesi i te shtunes dhe te dieles);
7. Guida dhe organizimi.

Tualeti eshte i perbashket / Jo ne te gjitha rastet. Shumica e bujtinave kane tualet brenda ne dhoma.

Në cmim nuk përfshihen:

1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Pijet pervec rakise  (specialitet i vendit) dhe kafes.
3. Cmimi per person ne dhome teke + 30% e vleres.

Cmimet per femijet: 
– 0-2 vjec falas.
– Nen 10 vjec gjysem cmimi.
– Mbi 10 vec cmim i plote.

Keshillohet te merren me vehte :

– cante shpinde (per dreken) dhe nje shishe uje 0.5 L.
– atlete te rehatshme, sugjerohen atlete vrapit.
– blusa me menge te shkurta per rruges dhe me menge te gjata per ne darke.

-Imagjinoni qe te zgjoheni nje mengjes dhe megjithese mund te keni fjetur shume pak, te ndjeheni te plotesuar, te fresket dhe energjik, imagjinoni kur para jush sa po hap pak dritaren eshte nje panorame magjepse, me male te larte, ku ngjyrat e ylberit mundohen te kapin majen…
-Ujvara e Thethit eshte monument natyre, nje kryeveper e natyres, ku uji i maleve bie rreke, ne nje shtrat te luget, nje pamje qe nuk mund te pershkruhet.
-Syri i kalter, kush e ka pare ka mbetur i mahnitur, se si eshte e mundur qe oaze te tilla te jene realitet.
-Vaskat e gurit, formacione shkembore te gerryer nga uji me qindra vite…
-Kisha e Thethit, e pozicionuar ne qender te fshatit, ne nje rrafsh te blerte dhe nen mbrojtjen e pemeve shtatlarta.
-Ushqimi karakteristik dhe bio, aty ku kupton shijen e vertete te ushqimeve, ate shije qe ke ndjere dikur ne femijerine tende kur i kepusje gjerat nga kopshti yt.
E si te mos mjaftonin keto, qetesia dhe energjia qe merret nga jeta peisazhe mahnitese te ben qe te ndihesh me optimist, me i sigurte dhe plot motivim.
Nje zjarr bubulak ne darke, pak vere dhe miq te rinj!
Tani zgjohuni, sepse ne kete te premte ne oren 17:00 nisemi per ne Theth!!! Ju cfare do beni kete fundjave?