Vermosh – Tamarë – Lëpushë

LEPUSHE – TAMARE – VERMOSH – PLAVE – GUCI – VUTHAJ - 7400 leke

18 , 22 , 25 Korrik
► 1 , 5 , 8 , 12 , 15 , 19 , 22 , 26 , 29 Gusht
► 5 , 9 , 12 ,19 , 26 Shtator

PROGRAMI

►Dita e Parë :

Nisja nga Tirana ne oren 06:00 te mengjesit .
Nisja nga Durresi ne oren 05:20 .
Nisja nga Elbasani ne oren 05:20 .

Ndalesa gjate rruges 2, nje ne aksin rrugor Lezhe – Shkoder per te pire kafen e mengjesit.
Ndalese ne Ballkonin Leqet e Hotit ku shijojme pamjen e mrekullueshme qe na rrethon ne te katerta anet.
Mberritje ne Lepushe , ne dreke .
Me pas i drejtohemi Ujvares se Lepushes ( rreth 1 ore ecje malore vajtje – ardhje)

( Shenim per personat qe nuk duan te bejne ecjen mundet te qendrojne tek bujtina, shetitje aty prane ose kohe e lire).Me pas nisemi per ne Plavë dhe vizitojme qytetin dhe Liqenin e Plavës.
Me pas mberrijme ne Guci dhe akomodohemi ne hotel .Vjen koha e darkes , shijojme ushqimin ne tavolinat e shtruara me gatimet tradicionale te zones. Shetitje e lire ne Guci .

►Dita e Dytë :

Konsumimi I mengjesit ne hotel mes ajrit te paster dhe gjelberimit perreth , duke shijuar gjithe natyren fantastike te trevave Shqiptare ne Malin e Zi .
Me pas nisemi per ne fshatin Vuthaj ku do te bejme vizite ne Krojet e Ali Pashe Gucise dhe ne Syrin e Kalter te Skafkacit sebashku me Ujvaren GËRLA .
( Sugjerohet dreka tek restoranti buze ujvares , EXTRA 10 euro per person ). Me pas kthehemi per ne Tamare (qendrim rreth 30 minuta) . Kthehemi per ne Tirane me nje ndalese ne Shkoder .Mberritja ne Tirane , Durres  dhe  Elbasan rreth ores 21:00 – 22:00.

Fundi I sherbimit tone !

►Info mbi destinacionin :

Fshati Lepushë ndodhet 21 km larg Tamares dhe 10 km më në juglindje të fshatit Vermosh.Ky fshat gjendet 1200 m mbi nivelin e detit dhe vlerёsohet si kryevepra e natyrёs sё Kelmendit. Ai shtrihet nё njё luginё tё butё tё veshur me gjelbërim, ku pranё saj ngrihen Bjeshkёt e Namuna, vendi ku lindёn legjendat dhe Eposi i Kreshnikёve etj..

NE CMIM PERFSHIHET

– Transporti me bus/ minibus.
– Akomodimi ne hotel .
– Mengjesi (Dites 2)
– Dreka dhe darka (Dites 1 )
– Guida Shqiptare gjate udhetimit .

NE CMIM NUK PERFSHIHET

– Gjithcka qe nuk eshte permendur ne rubriken ‘Ne cmim perfshihet’ .
– Dreka ne Vuthaj diten e 2 (10 Eur per person)
– Siguracioni i shendetit ne udhetim .

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 vjec janë falas
• 3-5.99 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton 50 % zbritje
• Mbi 6 vjec paguajne si te rritur